INTERNATIONAL HEALTH GE Kids Компекс од моќни антиоксиданти за подобар имунитет кај децата, 30 кесички

International Health GE Kids
INTERNATIONAL HEALTH GE Kids Компекс од моќни антиоксиданти за подобар имунитет кај децата, 30 кесички
1.770,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Шифра
030435C
favorite_border

Опис на производот

International Health GE Kids е граничен производ кој придонесува за правилна функција и јакнење на имунолошкиот систем.

Комбинација на екстракт од реиши печурка, матичен млеч, ресфератрол, екстракт од шипка, бета глукан, екстракт од домат и куркума

GE KIDS погоден е за деца од 4 години и постари, a се препорачува за:

  • Деца со ослабен имунолошки систем
  • Во случај на повторување на заразни болести
  • При честа примена на антибиотици
  • При воспалителни процеси
  • Деца склони на алергии

Пакување: 30 кесички х 4 г.

Производител: Alphacaps GmbH, Augustdorf, Германија.

Содржина

Состав: на 1 кесичка

Активни состојки 170 г

Екстракт од реиши печурка 40 мг
Матичен млеч 40 мг
Ресфератрол 10 мг
Екстракт од шипка 15 мг
Бета Д глукан 1,3/1,6 40 мг
Екстракт од куркума 15 мг
Екстракт од домат (5% ликопен) 10 мг

 

Неактивни состојки (додатоци): декстроза 3149.796 мг, анхидрид на лимонска киселина 500.00 мг, арома (содржи лактоза) 100.00 мг, засладувач 80 мг

Употреба

  • 1 кесичка дневно (независно од храната) во 150-200 мл течност (вода, сок) и  се пие.

Мерки на претпазливотст: Граничниот производ не се препорачува на деца алергични на состојки наведени во составот и деца помали од 4 години. Додатокот на исхрана не е замена за балансиран оброк.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се