NIVEA B&W Invisible Silky Smooth Антиперспирант део стик 5 во 1, 50 мл

NIVEA black & white invisible silky smooth anti perspirant stick crno i belo stik
NIVEA B&W Invisible Silky Smooth Антиперспирант део стик 5 во 1, 50 мл
255,00 ден.
189,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
054755C
Online only
Акција 01-30.06.2024
favorite_border

Опис на производот

NIVEA Black & White Invisible Silky Smooth Антиперспирантен део стик против потење.

  • За жени
  • Не остава бели дамки на црна облека и спречува жолти дамки на бела облека
  • Во текот на 48 часа по нанесувањето ефикасно го намалува потењето
  • Штити од непријатен мирис на телото
  • Пружа чувство на чиста и свежа кожа
  • По употребе нема остатоци од производот
  • Не је иритира кожата после бричење
  • Формулата содржи и регенератори за кожа за свиленкасто мека и кадифена, мазна кожа
  • Не содржи етил алкохол
  • Компатибилноста со кожата е дерматолошки потврдена

Пакување: 50 мл.

Содржина

Состав: Aqua, Aluminum Chlorohydrate, PPG-14 Butyl Ether, Cetyl Palmitate, Hydrogenated Castor Oil, C12-15 Alkyl Benzoate, Cetearyl Alcohol, Propylene Glycol, Palmitic Acid, Stearic Acid, Parfum, Aluminum Sesquichlorohydrate, C20-40 Alkyl Stearate, Oleth-20, Palmitamidopropyltrimonium Chloride, Steareth-2, Steareth-21, Myristic Acid, Arachidic Acid, Oleic Acid, Pentaerythrityl Tetra-di-t-butyl Hydroxyhydrocinnamate, BHT, Alpha-Isomethyl Ionone, Citronellol, Benzyl Alcohol, Benzyl Salicylate

Употреба: Нанесете од стикот на пазувите. Оставете целосно да се исуши. Да не се нанесува на иритирана или разранета кожа.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се