NOW Алфа липоична киселина 100 мг, 60 капсули

NOW Алфа липоична киселина 100 мг, 60 капсули
1.014,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
042981C
favorite_border

Опис на производот

Alpha Lipoic Acid - Алфа Липоична Киселина (ALA) природно се продуцира во човечкиот организам во многу мали количини, но исто така е достапна преку исхраната. ALA е уникатна бидејќи го поддржува елиминирањето на слободните радикали и може да функционира и во водена и во масна околина. ALA исто така ги преработува витамините Ц и Е, со продолжување на нивните активности.

ALA е масна киселина која се наоѓа во секоја клетка во телото. Заедно со витамините од Б групата помага во претварање на јаглехидратите, мастите и протеините од храната во енергија која организмот може после да ја употребува. Има способност да ја поминува крвно-мозочната бариера. Значајна е во метаболизмот на гликозата.

Полезности:

  • Моќен антиоксидант и елиминатор на слободни радикали
  • Раствирлива во масти и вода
  • Многу добар додаток за спортисти и активни луѓе
  • Препорака за сите над 40 годишна возраст
  • Со 250 мг витамин Ц и 30 IU витамин Е
  • Вегетеријански/Веган производ. Без ГМО
  • Поддршка на продукцијата на глутатион

Пакување: 60 капсули

Содржина

  Количина во 1 доза: % на дневни вредности
Витамин Ц (како aскробинска киселина) 250 мг 417%
Витамин Е (како d-alpha Tocopheryl Succinate) 30 IU 100%
Алфа Липоична Киселина 100 мг  

 

Други додатоци: брашно од ориз, целулоза (капсула), целулоза во прав, магнезиум стеарат (од растителен извор) и силика. Витамин Е од не-ГМО соја. Не е произведено со пченица, глутен, млеко, јајца, риба, школки или јаткасти состојки. Произведено во GMP капацитет кој произведува други состојки кои ги содржат овие алергени.

Препорака за употреба: Земете 1 капсула 1-2 пати дневно.

Предупредување: Само за возрасни. Консултирајте доктор доколку сте бремена или доилка, земате лекови или имате некаква медицинска состојба. Да се чува подалеку од дофат на деца! Пакетчето за свежина не е за јадење. Оставете го во шишенцето. Препорачаната дневна доза да не се надминува. Овој производ не е наменет за третман, превенција или лекување на специфична болест или состојба и не претставува замена за оброк. Чувајте го на ладно, суво место после отварање.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се