NOW ГАБА 500 мг, 100 капсули

NOW ГАБА 500 мг, 100 капсули
1.183,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Категорија
Бренд
Шифра
044384C
favorite_border

Опис на производот

  • Поддршка на невротрансмисијата
  • Гама амино бутерна киселина
  • Со витамин Б-6

GABA (гама-аминобутерна киселина) е не-протеинска амино киселина која функционира како невротрансмитер во човечкиот мозок. GABA природно се продуцира во организмот и нејзиното присуство во централниот нервен систем може да помогне во промовирање на релаксација и олеснување на нервната напнатост.

Пакување: 100 капсули

Содржина

Состав:                           

Количина во 1 доза:                                                

  1 капсула % на дневни вредности
Витамин Б-6 (од пиридоксин хидрохлорид)  2 мг 118%
GABA (гама амино бутерна киселина) 500 мг  

 

Други додатоци: целулоза (капсула), брашно од ориз, силика и магнезиум стеарат (од растителен извор).

Не содржи: глутен, пченица, соја, пченка, млеко, јајца, риба, школки или јаткасти состојки. Произведено во GMP капацитет кој произведува други состојки кои ги содржат овие алергени.

- Вегетеријански /Веган производ

- Кошер

- Без ГМО      

Употреба: Земете 1 капсула 2 до 3 пати дневно по потреба, по можност со сок или вода или на празен стомак.

Предупредување: Само за возрасни.

Консултирајте доктор доколку сте бремени или доилка, земате лекови или имате некаква медицинска состојба. Да се чува подалеку од дофат на деца!

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се