NOW Метил фолат 1000мкг, 90 таблети

NOW Метил фолат 1000мкг, 90 таблети
1.649,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Категорија
Бренд
Шифра
045622C
favorite_border

Опис на производот

  • Ко-ензим на Б витамини
  • Метаболички активен фолат
  • Супериорна биорасположливост

Methyl Folate е биолошки активнa, природнa форма на фолат кој се користи за фундаментални функции на организмот како нормална клеточна делба и синтеза на невротрансмитери и ДНК.

За разлика од редовната фолна киселина, Methyl Folate е докажано дека навлегува во крвно-мозочната бариера, каде што помага да се поддржи невролошкото здравје. Quatrefolic® е патентирана форма на Methyl Folate со докажана супериорна биорасположивост во споредба со фолната киселина од прехранбените извори.

Пакување: 90 таблети

Содржина

Состав:

  Количина во 1 доза: 1 таблета % на дневни вредности
Фолат (1000 мкг (6S)-5-MTHF) (од Quatrefolic® (6S)-5-MTHF** Glucosamine Salt) 1667 мкг DFE  417%

                           

Други додатоци: целулоза, стеаринска киселина (од растителен извор) и силика.

Не содржи: глутен, пченица, соја, млеко, јајца, риба, школки или јаткасти состојки.

Произведено во GMP капацитет кој произведува други состојки кои ги содржат овие алергени.

- Вегетеријански/Веган производ

- Без ГМО

Употреба: Земете 1 таблета дневно, со храна.     

Предупредување: Само за возрасни. Стари лица и лица со слаба апсорпцијата на витамин Б12, често треба да го проверуваат статусот на витаминот Б12 кога го земаат овој производ во високи дози, бидејќи фолната киселина го маскира недостатокот на витамин Б12.

Консултирајте доктор доколку сте бремени или доилка, земате лекови (особено фенобарбитол, фенитоин, примидон и метотрексат) или имате некаква медицинска состојба (особено секоја состојба која вклучува мала апсорпција на хранливи материи).

Да се чува подалеку од дофат на деца!

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се