NOW Витамин Д3 1000 ИЕ, 180 капсули

NOW Витамин Д3 1000 ИЕ, 180 капсули
465,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Категорија
Бренд
Атрибути
Шифра
045624C
favorite_border

Опис на производот

Витамин Д3 во високо апсорблива течна форма на мека капсула. Витаминот Д нормално се добива од исхраната или се продуцира од кожата од ултравиолетовата енергија на сонцето. Бидејќи многу луѓе избегнуваат изложување на сонце, суплементацијата на Витамин Д станува се понеопходна за да се осигура дека организмот ја добива соодветната количина.

Пакување: 180 меки капсули

Содржина

Состав:                               

Количина во 1 доза:        

  1капсула % на дневни вредности 
Витамин Д-3 (како Cholecalciferol) (од Ланолин) 25 мкг (1000 ИЕ) 125%

Други додатоци: ладно цедено маслиново масло и мека капсула (говетски желатин, глицерин, вода).
Не содржи: глутен, квасец, пченица, соја, млеко, јајца, риба, школки или јаткасти состојки.
Произведено во GMP капацитет кој произведува други состојки кои ги содржат овие алергени.

- Без ГМО
- Кошер
Содржи желатин.

Употреба: Земете 1 капсула дневно, со храна.

Предупредување: Само за возрасни. Консултирајте доктор доколку сте бремени или доилка, земате лекови или имате некаква медицинска состојба.

Да се чува подалеку од дофат на деца!                                    

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се