OMRON RS2 Апарат за мерење крвен притисок, за рачен зглоб

OMRON RS2 Blood Pressure Monitor aparat za krven pritisok
OMRON RS2 Апарат за мерење крвен притисок, за рачен зглоб
3.382,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
025191C
favorite_border

Опис на производот

Дигитален апарат за мерење крвен притисок RS2 (HEM-6161-E) (на рачен зглоб)

  • Меморија за 30 резултати од мерењето
  • Детекција на неправилен пулс
  • Индикатор за правилно наместена манжетна
  • Индикатор за хипертензија доколку измерената вредност е надвор од референтните вредности
  • Гранација 5 години
 

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се