PHARMAMED Herbifit Исландски лишај сируп, 200 мл

Pharmamed Herbifit Iceland Moss sirup od islandski lisaj
PHARMAMED Herbifit Исландски лишај сируп, 200 мл
292,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
049778C
favorite_border

Опис на производот

Граничннот производ ХЕРБИФИТ сируп од исландски лишај е сируп кој се користи за ублажување на иритација при кашиица. Помага при надразнета кашлица која се јавува како последица од воспаление на дишни патишта.

Содржи 5%  декокт од исландски лишај (Ceraria islandica L. фам. Parmeliaceae). Исландскиот лишај содржи полисахариди (слузни материи) кон се растворливи во вода, лихенска киселина и горчливи материи. Комбинација на овие состојки е значајна за ублажување на надразнета кашица.

Пакување: 200 мл.

Содржина

Состојки: 100 г содржи 5% исландски лишај (Lichenis Islandici Decoctum, Cetraria islandica L., Parmeliaceae – Lichenes)

Останати состојки: сахароза, конзерванс натриум бензоат и арома од портокал

Употреба: Возрасни по 1 супена лажица (15 мл) три пати на ден, мали и школски деца по една лажичка (5 мл) три пати на ден, доенчиња по пола лажичка (2,5 мл) три пати на ден. Протресете го шишето пред употреба.

Начин на чување: Да се ​​чува на собна температура до 25ºC, надвор од дофат на деца. 

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се