PHARMANOVA Аварикон, 30 капсули

PHARMANOVA Аварикон, 30 капсули
369,00 ден.
258,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Категорија
Бренд
Шифра
002559C
Online only
Акција поради краток рок, која важи само за online нарачки! Рокот на траење е до 08.2024
favorite_border

Опис на производот

Комбинација на природни активни супстанци кои ги ублажуваат тегобите настанати како последица на пореметување на венската циркулација во нозете: оток и болка, грчеви, парастезии, пукање на капилари и чувство на т.н тешки нозе.

Препаратот се применува и за ублажување на тегоби предизвикани од хемороиди: болка, чешање и крварење. Троксерутинот е диететски суплемент кој се покажа како помош кај хроничната венска инсуфициенција, варикозни вени и хемороиди. Може да оствари венопротективно, вазопротективно и антиоксидантно дејтво, а со тоа да ја намали болката, тешките нозе, грчевите, отоците и немирот на нозете. Троксерутинот исто така се применува кај мускулните болки и едеми кои се настанати како последица на хематом и лош венски проток. 

Се препорачуваат кај :

  • Хронични венски слабости
  • Варикозни вени
  • Проблеми предизвикани од хемороиди

Пакување: 30 капсули

Содржина

Состав:

Една (1) капсула содржи: 300 мг троксерутин, Centtela Asiatica и гинко билоба.

Употреба

Возрасни: првите две недели три пати дневно по една капсула со оброк. Потоа се продолжува со два пати дневно по една капсула до исчезнување на тегобите.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се