SUPERDIET Органски квартет за подобра циркулација, 120 капсули

SUPERDIET Quatuor Circulation Bio, Marronnier D'inde, Vigne Rouge, Hamamelis, ginkgo - Circulation Quartet, Horse Chestnut, Red Vine, Witch Hazel, Ginkgo 120 capsules kvartet za cirkulacija so vinova loza, ginko biloba, hamamelis i div kosten
SUPERDIET Органски квартет за подобра циркулација, 120 капсули
1.194,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Категорија
Бренд
Шифра
048537C
favorite_border

Опис на производот

SUPERDIET Quatuor Marronnier d’Inde, Vigne Rouge, Hamamélis, Ginkgo Bio - Органски квартет со див костен, црвена винова лоза, хамамелис и гинко.

QUATUOR CIRCULATION е граничен производ составен од 4 органски произведени растенија:

  • Винова лоза и див костен кои се познати по тоа што придонесуваат за подобрување на циркулацијата и добивање на чувство на “лесни нозе”.
  • Хамамелис и гинко
  • Сертифициран органски производ
  • Погодно за вегани

Пакување: 120 капсули.

Производител: Labaratoires SUPER DIET BP 70010 59721 Denain Cedex, Франција.

Содржина

Состав:

Четири (4) капсули содржат: 

Див костен  (Aesculus hippocastanum)  450 мг 
Црвена винова лоза (Vitis vinifera L.)     300 мг 
Хамамелис (Hamamellis virginiana L.)     300 мг 
Гинко (Ginkgo biloba L.)     230 мг 

*препорачано дневно внесување  

Состојки: див костен* (семе), капсула: хидроксипропилметил целулоза, хамамелис* (лист), винова лоза* (лист) (прашок и екстракт), оризов скроб*, екстракт од гинко *(лист) (екстракт).

*Состојки од органско производство.

  • Погодно за вегани

Употреба: Препорачуваме по четири (4) капсули на ден, наутро со голема чаша вода, во тек на оброк. 

Мерки на претпазливост: Ако употребувате истовремено антикоагулантни и антиагрегациони лекови, консултирајте се со Вашиот лекар пред употреба на производот. Да не се користи кај деца и адолесценти под 18 години.

Да не се користи за време на бременост и доење.
Ако употребувате истовремено антикоагулантни и антиагрегациони лекови, консултирајте се со Вашиот лекар пред употреба на производот.

Препорачаната дневна доза не смее да се надмине. Важно е да се придржувате кон разновидна и балансирана исхрана. Да се чува на места недостапни за деца.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се