PHARMANOVA Нем, 30 капсули

PHARMANOVA Нем, 30 капсули
1.453,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Категорија
Бренд
Шифра
021918C
favorite_border

Опис на производот

НЕМ капсулите содржат мембрана од лушпа од јајце во прав која е природен извор на протеини, природен глукозамин, природен хондроитин сулфат, природна хијалуронска киселина и природен колаген тип 1. Мембраната од лушпата од јајце содржи идентични компоненти како и човековите зглобови, така што претставува корисен извор на хранливи супстанци неопходни за постојано обновување на ‘рскавицата и сврзното ткиво, одржување на квалитетот на здравјето на ‘рскавицата и околните структури. Научните испитувања потврдиле дека изолираната мембрана на лушпата од јајце може да помогне во одржување на здравјето на зглобовите, така што земање на препарат којшто ја содржи се препорачува кај лица кои имаат тегоби со зглобовите проследени со болка, отежната подвижност, вкочанетост и намалена функција.

НЕМ капсулите се препорачуваат:

  • за oдржување на здравјето на зглобовите
  • како дополнување на исхраната кај тегоби со зглобовите проследени со болка, ограничена подвижност и вкочанетост

Со редовното земање веќе во текот на првите 7 до 10 дена, НЕМ капсулите можат да помогнат во подобрување на поддвижноста на зглобовите и олеснување на болните состојби врзани за заболувања на зглобовите.

Пакување: 30 капсули

Содржина

Состав:

Една капсула содржи: Stratum Joint Mobility Matrix (екстракт од мембрана од лушпа од јајце во прав).

Употреба: 1 капсула дневно.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се