PHARMANUTRA Sideral Forte 20 капсули

PHARMANUTRA Sideral Forte 20 капсули
1.039,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Категорија
Бренд
Шифра
031708C
favorite_border

Опис на производот

  • Sideral® Forte е единствен препарат со сукрозомално железо за орална примена кој е подеднакво ефикасен како интравенска терапија со железо, со докажана клиничка ефикасност
  • Прв избор на препарат со железо при терапија со епоетини
  • Единствен препарат кој не дава лажно позитивен резултат при тест на окултно крварење во столицата
  • Препарат погоден за примена кај пациенти со целијакија и други хронични и акутни гастроинтестинални болести

Индикации:

  • Пациенти кои се на дијализа и преддијализни болни
  • Онколошки пациенти со железо дефицитна анемија
  • Пациенти на радиотерапија, за подобрување на оксигенација на ткивата
  • Пациенти со гастроинтестинални болести -  крварења, пациенти со гастрична ресекција и пациенти со воспалителни болести на цревата
  • Кај сите пациенти на кои им е потребна терапија со епоетини
  • Кај пациенти со ниски вредности на хемоглобин

Пакување: 20 капсули

Содржина

Состав по капсула

Железо (III) пирофосфат 30 мг
Витамин  Ц 70 мг

Дозирање: 1 капсула на ден, без посебен режим на земање во однос на храна и пијалоци.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се