PHARMAS Хартикол плус, 30 капсули

PharmaS Hartikol plus hartikol harticol
PHARMAS Хартикол плус, 30 капсули
749,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Категорија
Бренд
Атрибути
Шифра
040667C
favorite_border

Опис на производот

  • Содржи сув екстракт од ферментиран црвен ориз (Monascus purpureus)
  • Содржи холин кој придонесува за нормален метаболизам на масти
  • Содржи тиамин (Витамин Б1) кој придонесува за нормална функција на срцето
  • Содржи сув екстракт од лист на артичока (Cynara scolymus L.)
  • Содржи фолат кој придонесува за нормален метаболизам на хомоцистеин

Пакување: 30 капсули

Содржина

Состав: една капсула содржи:

  • Сув екстракт од ферментиран црвен ориз 85 мг, од тоа монаколини 2.9 мг
  • Холин 82.5 мг
  • Тиамин (витамин Б1) 1.1 мг
  • Сув екстракт од лист на артичока 155 мг
  • Фолна киселина 200 мкг

Употреба: 1 капсула на ден, да се земе по последниот оброк со половина чаша течност.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се