PHARMAVITAL Серапептазе 250.000 ИЕ, 60 таблети

Pharmavital Serrapeptase 250 000 IU serapeptaze
PHARMAVITAL Серапептазе 250.000 ИЕ, 60 таблети
2.570,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
054425C
favorite_border

Опис на производот

  • Додаток на исхрана
  • Ентеро – резистентни вегетаријански таблети
  • Погодно за вегани
  • Една таблета на ден
  • Супер моќност
  • Без глутен
  • Без лактоза

Пакување: 60 таблети

Содржина

Состав:

Една таблета содржи:

  • Serratiopeptidase 250.000 IU

Состојки: сератиопептидаза, средство за зголемување на волуменот: микрокристална целулоза, обвивка (средство за глазирање (шелак, кармелоза натриум), модифициран скроб, средство за зголемување на волуменот (талк), стабилизатор (триглицериди среден ланец), регулатор на киселина (амониум хидроген карбонат), средство против стврднување (силициум диоксид)), средство против стврднување (магнезиумови соли на масни киселини, силициум диоксид).

Употреба: земете 1 ентеро - резистентна вегетаријанска таблета на ден, со доволна количина течност.

Да не се надминува препорачаната дневна доза. Додатоците на исхрана не треба да се користат како замена на балансирана и разновидна исхрана и за здрав начин на живот.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се