PIERRE CARDIN Protein Therapy Шампон за фарбана коса, 250 мл

Pierre Cardin Paris Protein Chroma Rich Hair Shampoo sampon za farbana kosa
PIERRE CARDIN Protein Therapy Шампон за фарбана коса, 250 мл
325,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
056371C
favorite_border

Опис на производот

Pierre Cardin Paris Protein Chroma Rich Hair Shampoo Шампон со протеини за фарбана коса.

  • Соодветен производ за задржување на бојата на обоената коса
  • Специјалната структура со лесна формула и содржината на протеинот Quinoa помагаат боите за коса побавно да се отстрануваат од косата со секое миење

Пакување: 250 мл.

Содржина

Состав: Aqua, Sodium Laureth Sulfate, Cocamidopropyl Betaine, Sodium Cocoamphoacetate, Parfum, Propylene Glycol, Polyquaternium-6 Carbomer, Cocamide MIPA, Laureth-4, Sodium Chloride, Soy Acid, Polyquaternium-53, Tetrasodium EDTA, Capric Acid, Caprylic Acid, Benzyl Alcohol, Hydrolyzed Quinoa, Citric Acid, Phenoxyethanol, Methylchloroisothiazolinone, Methylisothiazolinone, Potassium Sorbate, Sodium Benzoate, Butylphenyl Methylpropional, Hexyl Cinnamal.

Употреба: Нанесете на влажна коса, нежно масирајте и исплакнете. За поефикасен третман завршете ја негата на вашата коса со балсам Protein Therapy.

Предупредување: Само за надворешна употреба. Избегнувајте директен контакт со очите. Да се чува на собна температура. Да се чува подалеку од деца.  

 

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се

Албански

Produkt i përshtatshëm për ruajtjen e ngjyrës së flokëve të lyer. Struktura e veçantë me një formulë të lehtë dhe përmbajtja e proteinës Quinoa ndihmojnë në heqjen e ngjyrave të flokëve më ngadalë nga flokët me çdo larje.

Udhëzime për përdorim: Aplikojeni në flokë të lagur, masazhoni butësisht dhe shpëlajeni. Për një rezultat më efektiv, përfundoni kujdesin e flokëve me kondicionerin Protein Therapy.

Paralajmërime: Vetëm për përdorim të jashtëm. Shmangni kontaktin e drejtpërdrejtë me sytë. Të ruhet në temperaturën e dhomës. Mbajeni larg fëmijëve.