POLSKI LEK Plusssz Јуниор Имунити комплекс 3+, 20 шумливи таблети

Plusssz Junior Immunity Complex (Odporność) kompleks za imunitet
POLSKI LEK Plusssz Јуниор Имунити комплекс 3+, 20 шумливи таблети
138,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
055836C
favorite_border

Опис на производот

Plusssz Junior Immunity Complex - Имунити комплекс е граничен производ во форма на двослојни шумливи таблети.

  • Со вкус на малина и јагода 
  • Наменет за деца над 3 години и возрасни
  • Junior Odporność Complex 3+ содржи 100% имуно комплекс неопходен за нормално функционирање на имунолошкиот систем вклучувајќи витамин Ц, цинк и рутин, состојка од природно потекло

Пакување: 20 шумливи таблети.
Производител: Polski Lek Sp. Z.o.o. ul. Chopina 10 34-100 Wadowice Полска. 

Содржина

Состав: 

  1 шумлива таблета  %ПДВ*
Витамин Ц 80 мг 100
Цинк 10 мг 100
Рутин 15 мг  

*препорачано дневно внесување

Состојки: средство за регуларање на киселост: лимонска киселина, натриум карбонат; средство за зголемување на волуменот: сорбитоли; Л-аскорбинска киселина; сок од црвена репка (црвена репка концентриран сок; малтодекстрин; средство за регуларање на киселост: лимонска киселина); цинк цитрат; рутин; ароми; средство против стврднување: поливинил пиролидон, полиетилен гликол; засладувачи: цикламати, сахарин; боја: каротеноиди; малина сок во прашок - 0.1%; јагода сок во прашок - 0.1%.
Производот содржи засладувач.

Производот може да содржи лактоза (од млеко).

Употреба: Растворете една шумлива таблета во 1 чаша (200 мл) вода. Се препорачува по една (1) шумлива таблета на ден.

Мерки на претпазливост: Производот не треба да се користи како замена за разновидна исхрана.
Важно е да се придржувате кон балансирана исхрана и здрав начин на живот. Во случај на пречувствителност на било која состојка престанете со употреба на производот. Да не се надминува препорачаната дневна доза. Ако сте пропуштиле доза, земете ја наредната и продолжете со вообичаено дозирање. Не земајте двојна доза за да ја надоместите пропуштената. Да се чува на суво место, на температура под 25°C, заштитено од сончева светлина. Да се чува на места недостапни на мали деца.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се