REXONA Aloe Vera Scent Антиперспирант дезодоранс, 150 мл

Rexona aloe vera scent 48 h antitranspirant, antiperspirant, 150 ml Antiperspirant Deodorant dezodorans
REXONA Aloe Vera Scent Антиперспирант дезодоранс, 150 мл
135,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
052910C
favorite_border

Опис на производот

Rexona MotionSense Aloe Vera Scent Антиперспирант дезодоранс.

  • Со мирис на алое вера
  • 48 часовна заштита
  • За жени
  • 0% Алкохол

Пакување: 150 мл.

Содржина

Состав: Butane, Isobutane, Propane, Aluminum Chlorohydrate, PPG-14 Butyl Ether, Cyclopentasiloxane, Parfum, Disteardimonium Hectorite, Helianthus Annus Seed Oil, C12-15 Alkyl Benzoate, Octydodecanol, BHT, Dimethiconol, Propylene Carbonate, Caprylic / Capric Triglyceride, Sodium Starch Octenylsuccinate, Alpha-Isomethyl Ionone, Benzyl Alcohol, Benzyl Salicylate, Citronellol, Geraniol, Hexyl Cinnamal, Limonene.

Употреба: протресете добро и прснете под пазувите на оддалеченост од 20 цм. Не прскајте на иритирана кожа. Не прскајте на облека. 

Внимание: Боцата е под притисок. Не ја изложувајте дирекно на сончева светлина или температура повисока од 50°С. Лесно запаливо. Не ја фрлајте боцата во оган и не ја оштетувајте дури ни по празненјето. Не прскајте во пламен или било која друга топла материја. Чувајте ја подалеку од дофат на деца. Избегнувајте контакт со очите и не вдишувајте од нејзиниот состав. Користете ја само во проветрени простории.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се