REXONA Men Invisible Ice Fresh Антиперспирант дезодоранс за мажи, 150 мл

Rexona men motion sense invisible ice fresh antiperspirant 150 ml dezodorans, antiperspirant za mazi
REXONA Men Invisible Ice Fresh Антиперспирант дезодоранс за мажи, 150 мл
135,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
052936C
favorite_border

Опис на производот

REXONA Men Invisible Ice Fresh Антиперспирант дезодоранс

  • Не остава бели траги на облеката
  • Не прави жолти флеки
  • 0% Алкохол
  • 48 часовна заштита
  • За мажи

Пакување: 150 мл.

Содржина

Состав: Butane, Isobutane, Propane, Cyclopentasiloxane, PPG-14 Butyl Ether, Aluminum Chlorohydrate, Parfum, Disteardimonium Hectorite, Octyldodecanol, BHT, Propylene Carbonate, Helianthus Annus Seed Oil, Dimethiconol, Caprylic/Capric Triglyceride, Sodium Starch Octenylsuccinate, Tocopheryl Acetate, Alpha-Isomethyl Ionone, Benzyl Alcohol, Benzyl Salicylate, Coumarin, Hexyl Cinnamal, Isoeugenol, Limonene, Linalool.

Употреба: Протресете добро и прснете под пазувите на оддалеченост од 15 цм. Се нанесува исклучиво под пазуви. Избегнувајте директно вдишување. Да се користи во добро проветрени простории. Да се користи исклучиво според упатствата. Не прскајте во очи, лице, ниту на иритирана или оштетена кожа. Престанете со употреба доколку се појави исип или иритација на кожата.

Мерки на претпазливост: Не ја фрлајте и оштетувајте боцата ниту по празнењето. Боцата е под притисок. Може да експлодира ако се изложи на топлина. Не ја изложувајте директно на сончева светлина или температура повисока од 50°С. Не прскајте на отворен пламен или други извори на оган. Лесно запаливо. Да се чува вон дофат на деца.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се