REXONA Men Xtra Cool Антиперспирант дезодоранс за мажи, 200 мл

Rexona men motion sense xtra cool ekstra extra antiperspirant 200 ml antiperspirant dezodorans
REXONA Men Xtra Cool Антиперспирант дезодоранс за мажи, 200 мл
162,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
054750C
favorite_border

Опис на производот

REXONA Men Xtra Cool Dry Protection Антиперспирант дезодоранс

  • 0% Алкохол
  • 48 часовна заштита
  • За мажи

Пакување: 200 мл.

Содржина

Употреба: Протресете добро и прснете под пазувите на оддалеченост од 15 цм. Се нанесува исклучиво под пазуви. Избегнувајте директно вдишување. Да се користи во добро проветрени простории. Да се користи исклучиво според упатствата. Не прскајте во очи, лице, ниту на иритирана или оштетена кожа. Престанете со употреба доколку се појави исип или иритација на кожата.

Мерки на претпазливост: Не ја фрлајте и оштетувајте боцата ниту по празнењето. Боцата е под притисок. Може да експлодира ако се изложи на топлина. Не ја изложувајте директно на сончева светлина или температура повисока од 50°С. Не прскајте на отворен пламен или други извори на оган. Лесно запаливо. Да се чува вон дофат на деца.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се