SIMBIO Утинорм 12 кесички x 15 мл

SIMBIO Утинорм 12 кесички x 15 мл
756,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Категорија
Бренд
Шифра
030298C
favorite_border

Опис на производот

Диететски додаток од сок со овошни состојки кои се корисни за уринарниот тракт. 

Индикации:

  • Ги прочистува уринарните патишта преку зголемување на мокрењето
  • Делува против-воспалително на уринарниот тракт

Пакување: 12 кесички x 15 мл

Содржина

Состав: вода, фруктоза, прав од сок на брусница (Vaccinium macrocapron, малтодекстрин), сув екстракт од мечкино грозје (Arctostaphylos uvae-ursi, малтодекстрин), сув екстракт од семе од грејпфрут (Citrus grandis osbek, малтодекстрин), сув екстракт од цвет од златна трска (Solidago virgaurea, малтодекстрин), средство за регулирање на киселоста: лимонска киселина, конзерванс: калиум сорбат.

Дозирање и начин на употреба: една кесичка од 15 мл се истура во 1 л вода, се промешува и се пие во текот на денот. Производот може да се пие и засладен со шеќер или мед.

Внимание: да не се надминува препорачаната дневна доза. Да се чува на ладно и суво место. Додатоците во исхраната не смеат да се користат како замена за разновидна и избалансирана исхрана.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се