SINOMARIN Природен назален деконгестив за возрасни, 125 мл

SINOMARIN Природен назален деконгестив за возрасни, 125 мл
405,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
001795C
favorite_border

Во моментов услугата за достава е достапна само во град Скопје

Опис на производот

Sinomarin Adults - Идеален за деца над 6 години и возрасни.

 • Ја ослободува назалната конгестија (затнатиот нос)
 • Чисти и одзатнува 

Единствен 2.3% NaCl хипертоничен раствор од морска вода кој што може да се употребува континуирано со месеци без притоа да се има било каков несакан ефект. 

Sinomarin Adults е 100% природен клинички докажан назален деконгестив (одзатнувач на нос). 

Пумпица со волумен на испрскување од 1.6 мл/с која не оксидира, безбедно затворена, која дава можност за употреба на производот до неговиот рок на употреба. 100% природен, 100% безбеден, без лекови, презервативи или хемиски адитиви. Без несакани дејства и без контраиндикации. Безбеден за деца над 6 години, безбеден за користење за време на бременост и доење. Одличен степен на толеранција.

Го намалува воспалението на носната слузница и ја враќа нејзината природна функција. Ја навлажнува носната шуплина, ја подобрува мукоцилијарната влажност, го намалува времетраењето на користење на медицински деконгестиви (еднокомпонентни, двокомпонентни, кортикостероиди, антихистаминици). Генерално го подобрува квалитетот на живот преку ублажување на симптомите поврзани со назална конгестија (затнат нос), јадеж на носот, кивање, притисок, нарушување на спиење.

Се препорачува:

 • Во сите случаи на назална конгестија (затнат нос)
 • Настинка и грип
 • Синузитис (акутен, хроничен)
 • Ринитис (акутен, хроничен и алергичен)
 • Во случаи кога медикаметозните деконгестиви се контраиндицирани (на пр. бременост, доење, воспаление на тироидна жлезда, висок крвен притисок, дијабетис итн.)
 • За спречување на секундарни инфекции и компликации, отитис медиа (воспаление на средно уво)
 • Побрзо обновување и ограничување на компликациите после назален хируршки зафат
 • За секојдневна назална хигиена (во загадена средина)

Пакување: 125 мл

Содржина

Начин на употреба:

 • За возрасни и деца над 6 години 1-3 впрскувања во секоја ноздра, 2-3 пати на ден

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се