SOLGAR Биотин 1000 мкг, 50 капсули

SOLGAR Биотин 1000 мкг, 50 капсули
556,00 ден.
5
Просек: 5 (1 мислење)
Категорија
Бренд
Шифра
048506C
favorite_border

Опис на производот

Биотин e Б-витамин растворлив во вода, го подржува енергетскиот метаболизам во организмот и е неопходен за протеините, јаглените хидрати и метаболизам на масти. Главна задача е да му помогне на организмот да ја претвори храната во енергија и да овозможи нормален раст на здрави клетки.

Една дневна доза придонесува за:

  • Одржување на здрава коса, кожа и нокти
  • Нормално функционирање на нервниот систем
  • Одржување на енергијата и општа виталност
  • Нормален метаболизам на микронутриенти

Пкување: 50 растителни капсули

Состав:

Секоја растителна капсула содржи:      

    %ПДВ*
Д-Биотин    1000 мкг 2000
Средство за зголемување на волуменот - дикалциум фосфат, микрокристална целулоза    
Обвивка на растителната капсулата - хидроксипропилметил целулоза     
Средство против стврднување - растителна стеаринска киселина, растителен магнезиум стеарат    

*препорачано дневно внесување

Производот не содржи: додадени шеќери, сол и скроб, не содржи глутен, пченица, млечни производи, соја, квасец, конзерванси, засладувачи, вештачки ароми или бои.

Погодно за вегани.

Употреба: За возрасни, земете по една (1) растителна капсула дневно, пожелно со оброк или како што Ви препорачал Вашиот лекар.

Мислења на потрошувачи

suzi
5
Прекрасен препарат, од срце ви го препорачувам....
Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се