STARPHARMA Покси Калм пена за смирување на осип и чешање, 100 мл (1+ год.)

Starpharma PoxyCalm
STARPHARMA Покси Калм пена за смирување на осип и чешање, 100 мл (1+ год.)
499,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
055830C
favorite_border

Опис на производот

Starpharma PoxyCalm Пена наменета за смирување на симптоми на сипаници, херпес зостер и други состојби на кожата проследени со чешање и печење.

  • Poxy Calm е медицинско средство во форма на лесна пена со пријатен мирис
  • Наменета е за употреба кај деца од 1 година и возрасни
  • Намалува појава на нови ерупции при сипаници
  • Ја хидрира и лади кожата

Poxy Calm содржи природни состојки, безбедна е за употреба повеќе пати во тек на денот.

Poxy Calm пената посебно се препорачува за употреба кај деца бидејќи:

  • Има ефект на ладење
  • Содржи природни состојки

Пакување: 150 мл.

Содржина

Состав: TEFLOSE, TEGО BETAIN P 50 C, сок oд aлое вepa (Aloe Barbadensis), Brij L-9, glycerol, eкстракт од нeвен, EUXYL PE 9010, масло од нане, масло од каранфилче, EUMULGIN С0 40, вода.

Начин на употреба: Пред употреба добро протресете. Притиснете го дозерот пред првата употреба 2-3 пати додека не се појави пена. Нанесете на зафатената област на кожата најмалку 3 пати дневно или секогаш кога има потреба од ублажување на симптомите. Може да ја изладите пената во фрижидер, пред да ја нанесете. 
Само за надворешна употреба. Poxy Calm има пријатен мирис кој потекнува од состојките во производот.

Мерки на претпазливост: Да не се нанесува на оштетена кожа. Да не се нанесува на слузокожа. Избегнувајте контакт со очи. Не користете во случај на пречувствителност на некоја од состојките. Бремените жени и доилките треба да се консултираат со својот лекар пред употреба на производот. Во случај на контакт со очи темелно исплакнете со голема количина на вода во тек на 10 - 15 минути.

Бидејќи производот содржи природни состојки може да дојде до раздвојување – ова не влијае на квалитетот на производот.

Да се чува во оригиналното пакување на температура од 5 до 25°С, на места заштитени од сончева светлина. Да не се замрзнува. Да се чува на места недостапни за деца. Да не се употребува по истекување на рокот на упоптреба означен на пакувањето.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се