SUPRA VIT Магнезиум 250 мг + витамин Б6, 30 таблети

SUPRA VIT Магнезиум 250 мг + витамин Б6, 30 таблети
205,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Категорија
Бренд
Атрибути
Шифра
040011C
favorite_border

Опис на производот

Магнезиумот е минерал кој допринесува за нормално функционирање на мускулите и нервниот систем.

​Приемот на магнезиум во оптимални количини допринесува за расположението на човекот. 

Витаминот Б6 допринесува за нормално функционирање на нервниот систем и нормална функција на имунолошкиот систем.

Пакување: 30 таблети

Содржина

Состав

  • Магнезиум 250 мг
  • Витамин Б6 140 мг

Не содржи: глутен и засладувачи.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се