VITABIOTICS Immunace Extra, 30 капсули

VITABIOTICS Immunace extra protection ekstra zastita imun sistem vitamin d, cink selen, vitamin c
VITABIOTICS Immunace Extra, 30 капсули
1.181,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
006659C
favorite_border

Опис на производот

  • За јак и отпорен имунолошки систем

Формулата во себе вклучува 29 хранливи компоненти, како ликопен, астаксантин, алфа липоична киселина, Л-карнитин, ресвератрол, Л-цистеин, цитрусни биофлавоноиди, бета-каротен кои заедно со останатите витамини и минерали синергистички делуваат во јакнење на отпорноста на имунолошкиот систем против штетното дејство на слободните радикали.

Пакување: 30 капсули

Содржина

Состав

Активна супстанца 1 таблета
Магнезиум 60 мг
Витамин Ц 150 мг
Железо 8 мг
Цинк 15 мг
Витамин Е 40 мг
Ниацин (витамин Б3) 27 мг
Тиамин (витамин Б1) 18 мг
Витамин Д3 25 мкг
Бакар 1 мг
Рибофлавин (витамин Б2) 6 мг
Фолна киселина 400 мкг
Јод 200 мкг
Селен 180 мкг
Хром 100 мкг
Витамин Б6 10 мг
Витамин Б12 14 мкг
Манган 2 мг
Л-карнитин 30 мг
Л-цистеин 40 мг
Витамин К 70 мкг
Витамин А 750 мкг
Бета каротен 3 мг
Пантотенска киселина 20 мг
Астаксантин 1.5 мг
Алфалипоична киселина 50 мг
Цитрусни биофлавоноиди 30 мг
Флавоноиди од грозје 25 мг
Екстракт од ликопен 6% 5 мг

Помошни супстанци: микрокристална целулоза 80 мг, силоид (колоидна силика, силикон диоксид) 10 мг, магнезиум стеарат 11 мг, етил целулоза 6 мг, дибазен калциум фосфат 58 мг, скроб од компир 10 мг, прочистен талк 10 мг, поливинилпиролидон 30 мг, поливинилполипиролидон 20 мг.

Употреба: една капсула дневно, после главниот оброк.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се