VITABIOTICS Liverel, 60 таблети

vitabiotics liverel tablets
VITABIOTICS Liverel, 60 таблети
1.193,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Категорија
Бренд
Шифра
053724C
favorite_border

Опис на производот

Liverel таблетите содржат избалансирано, мултивитаминско умерено ниво на растителна и минерална формулација, со екстракт од артичок и холин кои придонесуваат за одржување на нормалната здравствена состојба на црниот дроб и одржување на нормална функција на црниот дроб.

Liverel ви дава разумно избалансирана мешавина на витамини и минерали во трагови за да го заштитите вашиот дневен внес на клучните хранливи материи и аминокиселини. Телесните системи, како што е црниот дроб, функционираат најдобро со внесување на соодветна исхрана.

Црниот дроб има многу витални функции вклучувајќи и отстранување на штетните отпадни производи, складирање на хранливи материи за навремено ослободување на енергија како и одржување на виталност и благосостојба.

Liverel е развиен за да помогне на следниве начини:

  • Нормална функција на црниот дроб
  • Заштита на клетките

Пакување: 60 таблети

Содржина

Состав: една таблета содржи:

Бета каротен 1 мг
Виатмин Д 10 мкг
Витамин Е 15 мг
Екстракт од грејпфрут 50 мг
Ниацин (витамин Б3) 9 мг
Витамин Ц 75 мг
Л-карнитин тартарат 50 мг
Холин битартарат 110 мг
Инозитол 50 мг
Н-Ацетил цистеин 50 мг
Л-Лизин 25 мг
Л-Глутатион 15 мг
Пантотенска киселина 10 мг
Бакар 0.5 мг
Цинк 7.5 мг
Манган 2 мг
Тиамин (Витамин Б1) 5 мг
Витамин Б6 4 мг
Железо 3 мг
Рибофлавин (Витамин Б2) 3 мг
Коензим Q10 2.5 мг
Фолна киселина 200 мкг
Селен 75 мкг
Витамин Б12 15 мкг
Екстракт од артичока 50 мг
  • Соодветно за вегетаријанци
  • Не содржат вештачки бои и желатин
  • Не содржат глутен и лактоза
  • Не содржат концерванси, сол и квасец

Употреба: две таблети дневно со главниот оброк со полна чаша вода или студен напиток.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се