VITALIA Хелда, 250 г

VITALIA Хелда, 250 г
114,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
028327C
favorite_border

Опис на производот

Хељдата претставува природен извор на минерали и витамини од кои: железо (помага во формирање на црвени крвни клетки и хемоглобин во крвта, и овозможува нормално снабдување на метаболизмот со енергија), цинк (помага во одржување на нормален метаболизам на јаглехидратите и репродуктивниот систем), калциум, јод, фосфор, бор, цинк, магнезиум, органски киселини и пектин, а од витамини содржи витамини од Б групата и витамин А.

Хељдата е богат извор на протеини (една порција содржи 13.2 г протеини (27% од дневната препорачана доза)) потребни за одржување на мускулната маса и нормални коски. Содржи аминокиселини - лизин, триптофан, треонин, фенилаланин и валин. Претставува богата ризница на диететски влакна.

Не содржи ГМО и шеќери ( 100 хељда содржи 0 г шеќери, 0% од дневната препорачана доза).

Погодна е за консумација за време на:

  • Појадок - За енергичен почеток на денот додадете сварена хељда во: чаша млеко или јогурт, оброк од мусли, овесни каши, овесни снегулки, овошни салати, смудис, шејкови
  • Ручек - За хранлив и вкусен ручек додадете сварена хељда во супи, сосови, варива, тестенини, салати
  • Вечера - За лесна и хранлива вечера додадете сварена хељда во оброк од корнглекс, кус кус, салати, пудинг

Нето-тежина: 250 г

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се