VIZOL S Allergy Капки за очи, 10 мл

VIZOL S Allergy kapi za oko, 2%, 10 ml kapki za oci protiv alergija
VIZOL S Allergy Капки за очи, 10 мл
405,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
037337C
favorite_border

Опис на производот

Vizol S Allergy капките за очи заштитуваат од штетното дејство на алергените и помагаат во процесот на обновување на надразнетата и чувствителна слузница на окото.

Содржат природна молекула Ektoin 2%, чија улога е заштита на слузницата на окото од контакт со алергени и други иританси.

Ги намалува симптомите на алергиски конјуктивитис - јадеж, црвенило и прекумерно солзење, создавајќи заштитен филм на окото.

Пакување: 10 мл

Содржина

Состав: Ectoin, хидроксиетил целулоза, натриум хлорид, вода, цитратен пуфер.

Употреба: Погодни се за употреба на корисници на контакни леќи, возрасни, деца и бремени жени.

Се капнуваат 1-2 капки во окото и се трепка неколку пати за да се растворот рамномерно се распореди по површината на окото.

Vizol S Allergy капките не содржат конзерванс, имаат иновативен апликатор и после отварањето може да се користат 6 недели!

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се