WELEDA Skin Food Лесен крем за лице и тело + Harmony Гел за туширање 

Weleda Set Harmony
WELEDA Skin Food Лесен крем за лице и тело + Harmony Гел за туширање 
827,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
056018C
favorite_border

Опис на производот

Weleda Skin Food Light Лесен крем за лице и тело + Harmony Гел за туширање. Сет за подарок.

Дерматолошки докажана ефикасност.
Сертифицирани органски производи.

  • Weleda Harmony Гел за туширање

Чувствувајте се разгалено и хармонично со 100% природниот мирис од есенцијалните масла и растителни екстракти од сибирска ела, сребрена ела и лавандин. Искусете ја хармонијата на шумата.

Пакување: 200 мл.

  • Weleda Skin Food Light Лесен крем за сува кожа на лице и тело

Овој лесен крем, кој брзо се впива, комбинира органско сончогледово масло со природните, смирувачки екстракти на љубичица, камилица и невен. Веднаш после нанесување може да се почувствува пријатно чувство на нежна нега и интензивна хидратација, додека лесната формула на кремот ја обновува заштитната бариера на кожата, заштитувајќи ја од сушење.
Идеален за употреба во текот на целиот ден и кога сте во движење, бидејќи брзо се апсорбира, правејќи ја кожата мека, свиленкаста нежна и подготвена за предизвици.

Пакување: 75 мл.

 

Содржина

  • Aroma Shower Harmony

Состав: Water (Aqua), Alcohol, Disodium Cocoyl Glutamate, Coco-Glucoside, Glycerin, Fragrance (Parfum), Xanthan Gum, Sodium Cocoyl Glutamate, Lactic Acid, Citric Acid, Tocopherol, Lecithin, Glyceryl Oleate, Hydrogenated Palm Glycerides Citrate, Ascorbyl Palmitate, Limonene, Linalool*, Geraniol*, Citral*.

* природни есенцијални масла и/или билни екстракти.

  • Skin Food Light

Состав: Water (Aqua). Helianthus Annuus (Sunflower) Seed Oil, Glycerin, Alcohol, Glyceryl Stearate Citrate, Beeswax (Cera Alba), Theobroma Cacao (Cocoa) Seed Butter, Cetearyl Alcohol, Butyrospermum Parkii (Shea) Butter, Limonene*, Viola Tricolor Extract, Rosmarinus Officinalis (Rosemary) Leaf Extract, Chamomilla Recutita (Matricaria) Flower Extract, Calendula Officinalis Flower Extract, Lanolin, Carrageenan, Xanthan Gum, Lactic Acid, Glyceryl Caprylate, Fragrance (Parfum), Linalool, Geraniol*, Citral".

* природни есенцијални масла и/или билни екстракти.

 

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се