ZDRAVLJE KOZMETIKA Nerilex Шампон против опаѓање на коса, 200 мл

Zdravlje Kozmetika Nerilex Anti Hair Loss Shampoo 200 ml sampon protiv opaganje na kosata
ZDRAVLJE KOZMETIKA Nerilex Шампон против опаѓање на коса, 200 мл
235,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
054011C
favorite_border

Опис на производот

Nerilex Anti Hair Loss Шампон против опаѓање на косата.

Nerilex шампонот против опаѓање на косата содржи активни материи за миење кои темелно го чистат коренот на косата и скалпот, имаат корисен ефект врз спречувањето на предвремено опаѓање и истенчување на косата, а истовремено повторно го активираат коренот на косата и го стимулираат нејзиниот раст.
Ефектот на реактивирање се постигнува постепено со редовна и систематска примена на шампонот.

Шампонот за коса Nerilex има пријатен мирис, pH вредноста е оптимално прилагодена на кожата (pH = 5,5), може редовно да се користи за нега на коса. Се применува два до три пати неделно, и почесто ако е потребно.

  • Амино киселините и есенцијалните масни киселини (витамин Ф), значително ја подобруваат исхраната, заштитата и здравјето на косата
  • Цинк пиритион има антибактериско, антифунгално и антисебороично дејство, отстранува и спречува формирање на нов првут
  • Биосулфурот има антибактериско и антиинфламаторно дејство врз проблематичната кожа и спречува појава на себороични феномени
  • Комплексот капрично-каприлна киселина раствора зацврстен себум во порите на фоликулите на косата
  • Бисаболол ја смирува кожата и спречува чешање
  • Алантоин е природна заштита од чешање и воспалителни процеси, особено на чувствителен и лесно иритиран скалп
  • Ментолот веднаш го освежува скалпот, спречува чешање, сувост и крутост на косата

Пакување: 200 мл.

Содржина

Состав: Aqua, Sodium Laureth Sulfate, Glycol Distearate, Cocamide Mea, Laureth-10, Lauramine Oxide, Sodium Chloride, Carbomer, Piroctone Olamine, Sodium Benzoate, Parfum, Salicylic Acid, Citric Acid, Linoleic Acid, Linolenic Acid, Sorbic Acid, Caprylic/capric Triglyceride, Sodium Hydroxide, Methionine, Peg-30 Castor Oil, Sulfur, Allantoin, Bisabolol, Menthol, Hexyl Cinnamal, Citronellol, Limonene, Alpha Isomethyl Ionone.

Употреба: Добро промучкајте пред употреба. Намокрете ја косата со млака вода и нанесете од шампонот. Масирајте ја косата и скалпот, потоа нежно исплакнете. Повторно нанесете шампон, направете пена, оставете да делува 3-4 минути и исплакнете.

Шампонот користете го два пати неделно. Наменет е за сите типови коса. 

Не смеете да го употребувате за деца под 3 години. Избегнувајте контакт со очите. Доколку шампонот дојде во контакт со очите, темелно исплакнете со вода.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се