BODYBOOM Hairboom Rice Rehab Хранливо масло за коса од оризови трици, 100 мл

BodyBoom Hairboom Rice Rehab Nourishing hair oil 100 ml Hranlivo maslo za kosa od orizovi trici
BODYBOOM Hairboom Rice Rehab Хранливо масло за коса од оризови трици, 100 мл
529,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
055761C
favorite_border

Опис на производот

Hairboom Rice Rehab Nourishing Hair Oil Природно хранливо масло за коса од оризови трици

  • За сува и оштетена коса
  • 99% состојки од природно потекло според стандардот ISO 16128
  • Ја зајакнува, измазнува и ревитализира косата и ја прави беспрекорно сјајна
  • Содржи масло од оризови трици, ферментирано масло од арган и витамин Е
  • Има богата формула и прекрасна арома

HairBoom RICE REHAB е нов бренд на производи наменети за секојдневна, но извонредна нега и регенерација на косата, со професионални ефекти.

Тајната на оваа линија производи е ферментирана оризова вода, која овозможува спектакуларни ефекти и со векови се користи од Азијките, познати по нивната импресивна, сјајна коса. Ферментираната оризова вода со ниска pH вредност е богат извор на хранливи материи, витамини, минерали и протеини. Но, нејзината највредна состојка е инозитолот, кој продирајќи во косата, го подобрува нејзиниот изглед и еластичност, ја зајакнува, ја штити од надворешни фактори и ја подобрува нејзината структура, со што го истакнува природниот сјај.

Пакување: 100 мл.

 

Содржина

Состојки: масло од оризови трици, кандида бомбикола/гликоза/фермент на метил репсеедат, арганово масло, масло од бразилски орев, масло од авокадо, токоферил ацетат, маслиново масло, масло од семе од сончоглед, растително масло, екстракт од корен од Angelica Gigas, екстракт од корен од сладунец, екстракт од корен на Lithospermum erythrorhizon, каприлик/каприк триглицериди, токоферол, бета-ситостерол, сквален, аскорбил палмитат, масло од глицин соја, парфем, алфа-изометил јонон, бензил салицилат, цитрал, цитронелол, гераниол, хексил цинамал, хидроксицитронелал, лимонен, линалол.

Употреба: Нанесете од маслото по целата должина директно на сува или влажна коса. За коса со мала оштететност оставете да делува 30 минути, за коса со средна и висока оштететност 60 минути. Потоа измијте ја косата со шампон или користете ја мултифункционалата маска за коса 4 во 1.

После првото отварање да се користи до 3 месеци. 

 

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се