DRAGON Органска црна мака во прав, 100 г

DRAGON Органска црна мака во прав, 100 г
342,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Шифра
049456C
favorite_border

Опис на производот

Органска црна мака во прав

  • Од органско производство
  • Не содржи глутен
  • Сурова мака во прав
  • Лабораториски тестирано

Маката претставува извор на енергија.

Мака (Lepidium meyenii) е античка перуанска суперхрана која расте на високите висорамнини на Андите на надморска височина од над 3600 метри. Во традиционалната перуанска култура, се верува дека маката е афродизијак (маката придонесува за подобрување на сексуалните перформанси).

Црната мака понекогаш се смета како „машка“ мака. Вкусот на црната мака е некаде помеѓу вкусот на најслатката црвена мака и најмалку слатката кремаста мака. Црната мака во прав може да биде одличен додаток во смути, шејкови или овошни сокови.

Нето-тежина: 100 г

Содржина

Употреба: 5-10 г на ден.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се