HOLLE Органска каша - морков со компир (5+ месеци), 190 г

HOLLE Bio Organic Carrots and Potatoes 190g Organska kasa so kompir i morkov
HOLLE Органска каша - морков со компир (5+ месеци), 190 г
83,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
034188C
favorite_border

Опис на производот

Holle Bio Organic Carrots and Potatoes - Органско растително пире од моркови и компири

  • По 5 месеци
  • Органски сертифициран производ
  • Со Demeter квалитет
  • Не содржи глутен
  • Детска храна за доенчиња и мали деца

Нето-тежина: 190 г

Содржина

Состојки: моркови* 50%, компири* 27%, вода.

*од биодинамичко производство.

Нутритивен состав на 100 г производ: eнергетска вредност 133 kJ/32 kcal, масти 0.1 г од кои заситени 0.0 г, јаглехидрати 6.1 г од кои 2.2 г шеќери, протеини 0.7 г, сол 0.06 г, натриум 0.02 г. 

Подготовка: измешајте и загрејте пред употреба. Внимавајте на температурата. При воведување нова храна, започнете со мала количина, па потоа зголемете постепено. Незагреаната количина од оброкот може да се чува во фрижидер 2 дена.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се