SUPERDIET Целимине, органски производ, со зелен чај за елиминација, 20 ампули по 15 мл

SUPERDIET Cellimine Bio organic 20 ampules organsko celimine za slabeenje
SUPERDIET Целимине, органски производ, со зелен чај за елиминација, 20 ампули по 15 мл
911,00 ден.
3
Просек: 3 (2 мислења)
Бренд
Шифра
030849C
favorite_border

Опис на производот

Superdiet Cellimine Bio - Целимине, органски производ, додаток на исхрана, со зелен чај за елиминација.

 • Сертифициран органски производ
 • Без бои и конзерванси

Процесот на слабеење мора да биде дел од балансирана исхрана (да се застапени сите групи на храна, вклучително најмалку 5 различни овошја и зеленчук, секој ден), консумација на околу 1.5 л вода на ден и минимум редовна физичка активност.

Комплекс на база на 6 растенија, овошје и јаболков оцет:

 • Зелен чај – придонесува за намалување на телесната тежина, за регулација на метаболизмот на мастите и за елиминација на вода преку бубрезите
 • Бреза - придонесува во елиминација на вода и детоксикација на организмот
 • Медуника - придонесува во елиминација на вода преку бубрезите
 • Црвена винова лоза - придонесува за нормална циркулација
 • Јаболков оцет, сок од јаболко, лимон и етеричното масло од лимон ја надополнуваат оваа комбинација

Пакување: 20 ампули по 15 мл.

Производител: Labaratoires SUPER DIET BP 70010 59721 Denain Cedex, Франција.


Калкулатор за пресметка на индекс на телесна маса (BMI - Body mass index)


Калкулатор за БМИ 

Напомена:

Калкулаторот важи само за возрасни, постари од 18 години. Доколку сте бремена или доите, резултатите не се валидни.

Објаснување за вредностите од калкулаторот:

 • Под нормална тежина = помалку од 18,5
 • Нормална тежина = 18,5 - 24,9
 • Прекумерна тежина = 25 - 29,9 
 • Обезност (дебелина) класа I = 30.0 - 34.9
 • Обезност (дебелина) класа II = 35.0 - 39.9
 • Обезност (дебелина) класа III = 40.0 и повеќе

Содржина

Состав:

Две (2) ампули (30 мл) содржат:

Воден екстракт од зелен чај* (Camellia sinensis - лист) 320 мг**
Бреза* (Betula alba - лист) 320 мг**
Медуника* (Filipendula ulmaria - цвет) 320 мг**
Црвена винова лоза* (Vitis vinifera - лист) 320 мг**
Јаболков оцет* 1350 мг
Етерично масло од лимон* (Citrus limonum - кора) 25.6 мг
Концентриран сок од јаболко* (плод) и од  лимон* (плод)  

*состојки од органско  производство 

**eквивалент на суво растение

Не содржи алкохол, конзерванси и вештачки бои

Употреба: 1-2 ампули на ден, чисти или разредена со половина чаша вода. Добро протресете пред употреба. 
Производот е наменет за мажи и за жени (видете дел “Претпазливост”).
Задолжително за време на оброк

Предупредување: Да не се користи подолго време без консултација со лекар. Да не се зема на празен стомак. Производот не е наменет за деца и адолесценти под 18 години. Не се препорачува употреба на овој производ кај бремени жени и долки, лица склони кон алергии, посебно алергија на салицилни деривати и лица со проблеми со црниот дроб, кардиоваскуларни нарушувања (хипертензија, аритмија) и хепертироидизам. Да не се употребува истовремено со антикоагуланси или при состојби на недостаток на железо. При истовремена употреба на други лекови консултирајте се со Вашиот лекар. Производот содржи есенцијално масло и зелен чај. Препорачаната дневна доза не смее да се надминува. Препаратот не заменува оброк и не треба да се користи како замена за разновидна исхрана. Да се чува на места недостапни за деца. Само за перорална употреба – ампулите не се наменети за инјектирање.

Мислења на потрошувачи

aleksandra.shu…
5
Имаат ефект, редовно да се конзумира
Stojancho Tudjarski
1
test
Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се