ALCON Ao Sept Plus Раствор за контактни леќи, 360 мл

ALCON АОSept Plus 360 ml rastvor za kontaktni leki
ALCON Ao Sept Plus Раствор за контактни леќи, 360 мл
796,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
001229C
favorite_border

Опис на производот

ALCON АОSept Plus Систем за нега на контактни леќи.

  • Со HydraGlyde навлажнувачки матрикс наменет за чистење, дезинфекција, неутрализација, отстранување на протеини и чување на сите типови на контактни леќи вклучувајќи и силикон хидрогелни. Без конзерванси
  • AOSEPT PLUS садот за леќи се состои од транспарентен сад и затварач со навој држач за леќи (корпа) и AODISС неутрализирачки катализатор прикачен на дното. Проверете дали AODISС е прикачен пред употреба, бидејќи тоа е неопходно за неутрализација на водородниот пероксид

AOSEPT PLUS рaсropotи AOSEPT PLUS садот за леќи секогаш треба да се употребуваат заедно.

Пакување: раствор 360 мл и сад за леќи.

Содржина

Состав: водороден пероксид 3%, фосфонска киселина (сгабилизатор), натриум хлорид, фосфат (пуферски систем), полоксамер (сурфактант), HydraGlyde* навлажнувачки матрикс (ЕОВО-21*- polyoxyetilene-polyoxybutylene).

Црвената боја на капачето од шишето значи: Никогаш не ставајте ненеутрализиран AOSEPT Plus раствор директно во око.

Користете го само садо за леќи кој доаѓа заедно со растворот.

Секогаш бидете сигурни дека Вашите леќи биле натопени најмалку 6 часа во приложениот сад за леќи (процес на неутрализација) пред да ги ставите во очи.

Чувајте го под 25°C и секогаш употребувајте го растворот на температура помеѓу 15°C и 25°C, бидејќи неутрализацијата под 15°C може да трае подолго од 6 часа.

Да не се изложува директно на сончева светлина

Консултирајте се со Вашиот очен лекар пред да го промените растворот.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се