ALKALOID Лоратадин С 10 мг, 10 таблети

ALKALOID Лоратадин С 10 мг, 10 таблети
100,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
034640C
favorite_border

Опис на производот

Лоратадин С содржи активна супстанција лоратадин, којашто спаѓа во групата лекови наречени антихистаминици. Антихистаминиците ги ублажуваат алергиските симптоми, спречувајќи го дејството на хистаминот кој што се создава во организмот.

Таблетите Лоратадин С се употребуваат како:

  • Симптоматска терапија на алергиски ринитис (кивање, течење или чешање на носот, печење или чешање на очите)
  • Симптоматска терапија на хронична идиопатска уртикарија (црвенило/исип на кожата проследено со чешање)

Пакување: 10 таблети

Содржина

Состав: Loratadine hydrochloride 10 мг

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се