AQUA MARIS Strong Спреј за нос, 30 мл

Aqua Maris STRONG Nasal Spray sprej za nos
AQUA MARIS Strong Спреј за нос, 30 мл
225,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
014270C
favorite_border

Опис на производот

Хипертонична морска вода од Јадранско море со природна содржина на минерали и олигоелементи на природен начин врши одзатнување на носот.

Поради високата концентрација на сол, по пат на осмоза го отстранува вишокот на течности од мукозната мембрана на носот, намалувајќи го нејзиниот оток и олеснувајќи го дишењето.

Се препорачува за лица со затнат нос, отежнато дишење, а може да се користи самостојно или во комбинација со вообичаена терапија за алергии или настинки.

Пакување: 30 мл.

Содржина

Употреба: Се распрскува 1-2 пати во секоја носница неколку пати на ден, а по потреба и почесто, кај возрасни, деца над 3 години, бремени жени и доилки.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се