AVENE Clenance Гел за миење лице и тело, 200 мл

AVENE Clenance Гел за миење лице и тело, 200 мл
986,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
053599C
favorite_border

Опис на производот

  • Чисти и матира
  • Без сапун
  • За лице и тело
  • Се измива
  • За масна кожа склона кон неправилности
  • Многу добра офталмолошка подносливост
  • Физиолошки pH

Гелот за миење Clenance нежно ги отстранува нечистотиите од кожата кои ги затвараат порите (прашина, загадување...), ја отстранува шминката, благодарение на компонентите за чистење кои ја почитуваат вашата кожа. Го намалува вишокот на себум благодарение на Comedoclastin™, состојка со патентирано дејство.

Avene термалната изворска вода има смирувачко и омекнувачко дејство.

Кожата е чиста, освежена, прочистена и матирана.

Пакување: 200 мл

Состав: avene thermal spring water (avene aqua), water (aqua), zinc coceth sulphate, lauryl betaine, decyl glucoside, ceteareth-60 myristyl glycol, peg-7 glyceryl cocoate, polysorbate 20, citric acid, fragrance (parfum), green 5 (ci 61570), isopropyl alcohol, peg-40 hydrogenated castor oil, peg-6, ppg-26-buteth-26, silybum marianum fruit extract, sodium benzoate, sodium chloride, sodium hydroxide, trisodium ethylenediamine disuccinate, yellow 5 (ci 19140), zinc gluconate.

Начин на употреба: нанесете наутро и/или навечер на влажна кожа, добро исплакнете, па исушете ја кожата.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се