AVENE TriXera Nutrition Cold Cream Сапун за лице и тело, 100 г

Avene TriXera Nutrition cold cream ultra-rich cleansing bar sapun
AVENE TriXera Nutrition Cold Cream Сапун за лице и тело, 100 г
640,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
054675C
favorite_border

Опис на производот

Avene TriXera Cold Cream – Сапун синдет со Cold крем за многу сува и чувствителна кожа.

  • Сапунот е наменет за миење на сува до многу сува и чувствителна кожа
  • Неговата благо парфимирана пена делува благопријатно при капењето
  • Погоден е за новороденчиња, деца и возрасни
  • Неутрална рН и добра окуларна и гинеколошка подносливост
  • Некомедогена формула
  • Минимален ризик од алергиски реакции

Пакување: 100 г.

Содржина

Состав: Sodium Cocoyl Isethionate, Stearic Acid, Sodium Laurate, Sodium Stearate, Paraffin, Sodium Myristate, Water (Aqua), Fragrance (Parfum), Peg-45 Palm Kernel Glycerides, Avene Thermal Spring Water (Avene Aqua), Beeswax (Cera Alba), Cetyl alcohol, Glyceryl Stearate, Mineral Oil (Paraffinum Liquidum), Titanium Dioxide (CI 77891), Tocopheryl Acetate.

Употреба: Се нанесува на влажна кожа со лесна масажа, потоа темелно се измива.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се