BECUTAN Хидратантно млеко за тело, 400 мл

BECUTAN Хидратантно млеко за тело, 400 мл
203,00 ден.
163,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Акција
Шифра
022257C
favorite_border

Опис на производот

Becutan млекото за тело е збогатено со состојки кои брзо ја рехидратираат детската кожа по капењето и ја урaмнотежуваат нејзината влажност. pH вредноста на Becutan млекото е неутрална и е приспособена кон потребите на чувствителната детска кожа, поради што овој производ овозможува интензивна нега. Содржи единствена комбинација на високо квалитетни супстанции, специјално формулирани да придонесат во одржување на одбранбениот механизам на кожата кај новороденчињата.

Бебешката кожа е многу потенка од кожата на возрасните. Не е отпорна и реагира на влијанијата од околината, особено во првите месеци од животот. Заради тоа, потребно е Вашето бебе да го негувате исклучително со производи кои имаат неутрална pH вредноста и помагаат во јакнењето на одбранбениот механизам на кожата.

Пакување: 400 мл.

Содржина

  • Клинички тестиран
  • Развиен во соработка со дерматолозите и педијатрите
  • Се препорачува и за употреба и кај возрасни со чувствителна кожа
  • Избалансиранa pH вредност
  • Не содржи алкохол
  • Не содржи парабени

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се