BIBS Ivory Сет стаклено анти-колик шише и додатоци (0+ месеци), 225 мл

BIBS Baby Glass Bottle Complete 225 ml Ivory No. B1808BBNV Cat no. 5014216
BIBS Ivory Сет стаклено анти-колик шише и додатоци (0+ месеци), 225 мл
1.519,00 ден.
1.215,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
055140C
Online only
Акција 01.05-31.05.2024
favorite_border

Опис на производот

Стаклено шише BIBS е погодно за бебиња од раѓање.

  • Изработено од боросиликатно стакло кое е исклучително издржливо и отпорно на топлина. Не испушта микропластика во млекото.
  • Заоблена брадавица од природен гумен латекс (бавен проток)
  • Препорачано од акушерките за поддршка на природното доење
  • Дизајнирано со функција против грчеви
  • Цуцлата има вентил против колика кој овозможува исфрлање на воздухот при цицање, а кога детето ќе ја притисне цуцлата при цицање, таа се израмнува и природно се прилагодува на усната шуплина.
  • Сите делови се направени од 100% безбеден материјал за храна
  • Шишето доаѓа со преклоплива инка што ви овозможува брзо и лесно да го наполните шишето со млеко/формула
  • Штитник за отворот на шишето за лесно и хигиенско складирање. Може да се стави под завртката и капачето. Ова ви овозможува лесно да го носите шишето со себе додека сте во движење, без да се грижите дали ќе го истури млекото во вашата чанта или во количката.

Пакување: Стаклено шише 225 мл, капак, 1 цуцла (брадавица со бавен проток), штитник, завртка (стабилизирачки прстен за цуцлата), преклоплива инка.

Содржина

Пред првата употреба, расклопете го и исчистете го производот и ставете ги деловите во врела вода 5 минути за да се обезбеди хигиена. Исчистете внимателно пред секоја употреба за да одржувате добра хигиена.

Цуцла: Исчистете ја и на пареа, стерилизирајте ја цуцлата пред секоја употреба, прелијте ја со врела вода и оставете ја да кисне во водата околу 5 минути. Извадете ја и оставете ја да се исуши на чиста крпа. Не користете средства за стерилизација или чистење во микробранова печка, па дури и машина за миење садови, бидејќи тоа ќе го уништи природниот гумен латекс. Променете ја цуцлата по 4-6 недели употреба, од безбедносни и хигиенски причини. Цуцлата е направена од латекс - природна гума.

Стаклено шише и пластични делови: Исчистете ги и стерилизирајте ги сите делови пред секоја употреба, миејќи ги со детергент. Потоа, обилно исплакнете ги со врела вода за да бидете сигурни дека нема остатоци од детергент. Оставете ги сите делови целосно да се исушат пред повторно да ги склопите.

Не загревајте ги во микробранова печка.

Не се препорачува ставање производи што содржат шеќер или лекови во шишето или на цуцлата, бидејќи тоа може да влијае на забите и здравјето на детето. 

Не го чувајте производот во влажни услови или во близина на извори на топлина. Не дозволувајте детето да ја џвака цуцлата или да ја користи како цуцла, дури и ако е прикачен на шишето. Кога шишето е празно и детето повеќе не може да пие, извадете го шишето.

Проверете ја цуцлата пред секоја употреба со повлекување на цуцлата во сите правци и заменете ја при првите знаци на оштетување или слабост.

При загревање на детската храна потребно е да се загрее посебно и потоа да се стави во шишето.

Секогаш проверувајте ја температурата на храната пред да го нахраните детето. 

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се