BIODERMA Atoderm Preventive Хранливо млеко за нега на потенцијално атопична и сува кожа, 200 мл

BIODERMA Atoderm Preventive Хранливо млеко за нега на потенцијално атопична и сува кожа, 200 мл
1.107,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
025012C
favorite_border

Опис на производот

Atoderm Préventive - Хранливо млеко за нега на бебиња за потенцијално атопична и сува кожа.

Ја зајакнува кожата и го ограничува влошувањето на состојбата на бебешката кожа од раѓање. Ексклузивниот Lipigenium® комплекс, составен од биолипиди кои природно се присутни во епидермисот, овозможува долготрајна обнова на кожната бариера, создавајќи природен заштитен слој после нанесување од балсамот. Skin Barrier Therapy® патентот ја спречува пролиферацијата на бактеријата S.aureus и навлегувањето на алергени, два вообичаени фактори кои ја влошуваат сувоста на кожата.

  • Одлична подносливост
  • Смирувачка текстура за новороденчиња
  • Благ мирис

Пакување: 200 мл.

Содржина

Употреба: Еднаш или два пати на ден, секојдневно. Се нанесува на суво и чисто лице и/или тело после измивање со Atoderm маслено средство или Atoderm intensive gel.

Не се препорачува кај предвремено родени деца.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се