BIOXSINE Dermagen Forte Шампон против опаѓање на косата, 300 мл

Bioxsine Derma Gen Forte Herbal Shampoo For Intensive Hair Loss
BIOXSINE Dermagen Forte Шампон против опаѓање на косата, 300 мл
550,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Шифра
023693C
favorite_border

Опис на производот

Bioxsine Derma Gen Forte Herbal Shampoo Хербален шампон против интензивно опаѓање на косата

 • Ефективен против опаѓање на косата
 • Овозможува здрав расти цврстина на косата
 • Нова патентирана формула ВІОСОМРLЕХ В11, со брз ефект
 • Липозомна технологија = брз ефект = резултати за кратко време
 • Дерматолошки тестиран
 • Хипоалерген
 • Без парабен
 • 75%растителни состојки
 • Бренд препорачан од дерматолози
 • Во клиничките тестови, кај испитаниците е забележано намалување на опаѓањето на косата за 48% по употреба од само еден месец

BIOXSINE производите се базирани на активна хербална формула ВІОСОМРLЕХ В11, од посебно комбинирани фитоекстракти. Ефективно го намалува опаѓањето на косата и го стимулира растот на косата, како и цврстината на косата.

Базирано на дерматолошки тестови, кај корисниците е забележано:

 • 100% намалување на опаѓање на косата
 • 93% посилна коса
 • 83% поцврсто влакно

Пакување: 300 мл.

Содржина

Состав: Biocomplex B11 (Urtica Urens Leaf Extract & Urtica Dioica Root Extract, Chamomilla Recutita Flower Extract, Achillea Millefolium Extract, Ceratonia Siliqua Fruit Extract, Equisetum Arvense Leaf Extract), Sodium Laureth Sulfate, Cocamidopropyl Betaine, Aqua/Water, Olea Europaea Leaf Extract, Ficus Carica Leaf Extract, Cocamide Mea, Sodium Chloride, Propylene Glycol, Niacinamide, Pyridoxine HCL, Lecithin, Benzyl Alcohol, Parfum/Fragrance, Hydroxypropyl Guar Hydroxypropyltrimonium Chloride, Tetrasodium Edta, Menthol, Mel, Polyquaternium-7, Panthenol, Piroctone Olamine, Sodium Pca, Coumarin, Alpha-Isomethyl Ionone, Vitis Vinifera Seed Extract, Methylchloroisothiazolinone, Methylisothiazolinone.

Употреба: Се нанесува на влажна коса, се масира, се чува 1-2 минути, а потоа се плакне добро.

Лицата со позната алергија кон било која од состојките наведени на пакувањето, не треба да го користат овој производ.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се