BODYBOOM FaceBoom Seboom Гел за миење лице, 200 г

BodyBoom FaceBoom Seboom Facial Cleansing gel za lice za masna i kombinirana koza
BODYBOOM FaceBoom Seboom Гел за миење лице, 200 г
299,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
056529C
favorite_border

Опис на производот

BodyBoom FaceBoom Seboom Mattifying and Calming Гел за миење лице.

  • За масна и комбинирана кожа
  • Природен гел за лице
  • 98% состојки од природно потекло според стандардет ISO 16128
  • Наменет за масна, комбинирана и проблематична кажа, која бара нега прилагодена на нејзините потреби
  • Создаден за да ја врати природната рамнотежа и свежината на лицето
  • Нежно и ефикасно го чисти лицето од нечистотии и остатоци од шминка
  • Се бори против несовршеностите и прекумерната маснотија и не ја оптоварува кожата дополнително

Пакување: 200 г.

Содржина

Состојки: вода, глицерин, коко глукозид, полиглицерил-6 каприлат, динатриум кокоил глутамат, пропанедиол, екстракт од лимон, бетаин, салицилна киселина, пролин, хидроксиетилцелулоза, динатриум фосфат, натриум фосфат, натриум кокоил алининат, лимонска киселина, бензил алкохол, натриум бензоат, натриум салицилат, калиум сорбат, парфем, хексил цинамал, лимонен.

Употреба: Нанесете од гелот на влажна кожа, избегнувајќи ја областа околу очите. Потоа темелно исплакнете. Користете како дел од секојдневната рутина, наутро и навечер.

После првото отварање да се користи до 6 месеци.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се