CEDEVITA Push the button Лимета, 340 г

CEDEVITA Push the button Limeta zelen limon
CEDEVITA Push the button Лимета, 340 г
59,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
047798C
favorite_border

Опис на производот

CEDEVITA® PUSH the button Fresh Dose Of 9 Vitamins Мултивитамински напиток со вкус на лимета, додаток на исхрана.

  • Mултивитамински зрнца
  • Со вода
  • Содржат шеќер и засладувач
  • Со 9 витамини

Нето-количина: 340 мл.

Содржина

Состојки:  вода, шеќер, киселина: лимoнска киселина, регулатор на киселост: натриум хидроген карбонат, природна арома на цитрус, засладувач: стевиол гликозиди, згуснувач: E414, боја: E141, Л-аскорбинска киселина, ДЛ-aлфа-токoфeрил ацетат, никотинамид, Д-пантотенат, калциум, тиамин мононитрат, рибофлавин-5’-фосфат, натриум, пиридоксин хидрохлорид, цијанокобаламин, птероилмоноглутаминска киселина.

Нутритивни вредности на: 100 мл од производот / 1 производ**: енергија 54 kJ (13 kcal)/ 182 kJ (43 kcal); масти 0 г/ 0 г, од кои: заситени масти 0 г/ 0 г; јаглехидрати 2.7 г/ 9.3 г, од кои: шеќери 2.7 г/ 9.3 г; протеини 0 г/ 0 г; coл 0.1 г/ 0.4 г.

Витамини во: 100 мл % од ПДВ*
(возрасни)
1 пијалок** % од ПДВ*
(возрасни)
Витамин Ц 12 мг 15 40 мг 50
Ниацин 2,4 мг 15 8 мг 50
Витамин Е 1,8 мг α-TE 15 6 мг α-TE 50
Пантотенска киселина 0,9 мг 15 3 мг 50
Витамин Б6 0,21 мг 15 0,7 мг 50
Рибофлавин/ Витамин Б2 0,21 мг 15 0,7 мг 50
Тиамин/ Витамин Б1 0,17 мг 15 0,55 мг 50
Фолна киселина 30 мкг 15 100 мкг 50
Витамин Б12 0,38 мкг 15 1,25 мкг 50

*ПДВ = проceчeн дневен внес
**1 пијалок (1 производ) содржи 13 г мултивитамински зрнца + 330 мл  вода

Подготовка: Отстранете ја горната заштитна лента на капачето. Притиснете го силно горниот дел на капачето за зрнцата Cedevita да паднат во водата. Потоа протресете. Одвртете го капачето и подготвениот напитокот CEDEVITA може да се пие. Препорачана доза за дневна консумација за возрасни и за деца над 7 години е 1 пијалок (1 производ). Возрасни можат да консумираат до 2 пијалоци (производи) на ден.

Додатокот на исхрана не е замена за разновидна исхрана.
Препорачаната дневна доза не треба да се надминува.
Да се чува надвор од дофат на деца.
Да се чува на суво и на температура од 2ºC до 25ºC.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се