POLSKI LEK Plusssz 100% Мултивитамини + женшен, 20 шумливи таблети

Plusssz 100% Multivitamina multivitamini + ginseng
POLSKI LEK Plusssz 100% Мултивитамини + женшен, 20 шумливи таблети
189,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Категорија
Бренд
Атрибути
Шифра
055833C
favorite_border

Опис на производот

Plusssz 100% Multivitamin + Ginseng - Мултивитамини со жен шен е додаток на исхраната во форма на  шумливи таблети.

  • Со Коензим Q10 произведен со заштитена Actilease® технологија за подобра апсорпција
  • Со вкус на шумско овошје
  • Без додаден шеќер (содржи природни шеќери) и со засладувачи 
  • Со овошен сок во прашок
  • 100% мултивитамински комплекс за виталност и енергија
  • Женшенот придонесува за подобрување на физичките и менталните перформанси
  • Витамин Б6 придонесува за одржување на нормален енергетски метаболизам 

Пакување: 20 шумливи таблети.
Производител: Polski Lek Sp. Z.o.o. ul. Chopina 10 34-100 Wadowice Полска. 

Содржина

Состав: 

  1 шумлива таблета  %ПДВ*
Витамин Ц 80 мг 100
Витамин Е 12 мг 100
Тиамин 1,1 мг 100
Рибофлавин 1,4 мг 100
Ниацин 16 мг 100
Пантотенска киселина  6 мг 100
Витамин Б6  1,4 мг 100
Биотин 50 мкг 100
Фолна киселина  200 мкг 100
Витамин Б12  2,5 мкг 100
Коензим Q10  400 мкг 100

Женшен, корен екстракт

- вклучително женшеноиди

100 мг

3,6 мг

/

/

*препорачано дневно внесување

Состојки: средство за регуларање на киселост: лимонска киселина, натриум карбонат; средство за зголемување на волуменот: сорбитоли; витамини (Л-аскорбинска киселина, никотинамид, ДЛ-алфа-токоферил ацетат, Д пантотенат калциум, пиридоксин хидрохлорид, рибофлавин, тиамин мононитрат, птероилмоноглутаминска киселина, Д-биотин, цијанокобаламин); женшен, корен екстракт (Panax ginseng C.A.Meyer); средство против стврднување: поливинил пиролидон полиетилен гликол; репка концентриран сок во прашок; ароми; засладувачи: цикламати, сахарин; боја: антоцијанин; хибискус чај, екстракт во прашок; шумско овошје сок во прашок - 0.1%, коензим Q10.

Производот може да содржи лактоза (од млеко).

Употреба: Растворете една шумлива таблета во 1 чаша (200 мл) вода. Се препорачува по една (1) шумлива таблета на ден.

Мерки на претпазливост: Производот не треба да се користи како замена за разновидна исхрана.
Важно е да се придржувате кон балансирана исхрана и здрав начин на живот. Да не се надминува препорачаната дневна доза. Да се чува на суво место, на температура под 25°C, заштитено од сончева светлина. Да се чува на места недостапни на мали деца.

 

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се