CERAVE Гел за чистење на кожа склона кон неправилности, 236 мл

Cerave Blemish control cleanser 236ml gel za cistenje na koza sklona kon nepravilnosti
CERAVE Гел за чистење на кожа склона кон неправилности, 236 мл
923,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
054497C
favorite_border

Опис на производот

CeraVe Blemish Control Cleanser

  • Ги отпушува порите, ги отстранува неправилностите и вишокот маснотии, притоа ја одржува заштитната бариера на кожата
  • Со три есенцијални церамиди, салицилна киселина и ниацинамид
  • Со технологија на апсорпција на мастите
  • Без мирис, некомедогена формула
  • Неисушувачки
  • Развиено со дерматолози

Пакување: 236 мл

Содржина

Состав: Aqua/water, Sodium Lauroyl Sarcosinate, Cocamidopropyl Hydroxysultaine, Glycerin, Niacinamide, Salicylic Acid, Gluconolactone, Sodium Methyl Cocoyl Taurate, Peg-150 Pentaerythrityl Tetrastearate, Ceramide Np, Ceramide Ap, Ceramide Eop, Carbomer, Calcium Gluconate, Triethyl Citrate, Sodium Benzoate, Sodium Hydroxide, Sodium Lauroyl Lactylate, Cholesterol, Tetrasodium Edta, Caprylyl Glycol, Hydrolyzed Hyaluronic Acid, Trisodium Ethylenediamine Disuccinate, Xanthan Gum, Hectorite, Phytosphingosine, Benzoic Acid.

Употреба: користете два пати на ден. Добро протресете. Масирајте го производот за чистење на влажна кожа. Исплакнете.

Избегнувајте контакт со очи. Во случај на контакт со очи, обилно исплакнете со вода.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се