CERAVE SA Обновувачка крема за стапала, 88 мл

CERAVE SA Обновувачка крема за стапала, 88 мл
709,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
054501C
favorite_border

Опис на производот

CeraVe SA Renewing Foot Cream

  • За екстремно сува, груба и нерамна кожа
  • Ексфолира и хидрира за да ја смири и подобри текстурата на кожата на стапалата
  • Омекнува и помага во обновувањето на кожната бариера
  • Со салицилна киселина, церамиди и амониум лактат
  • Без мирис
  • Развиено со дерматолози

Пакување: 88 мл

Содржина

Состав: Aqua/water, Glycerin, Paraffinum Liquidum/mineral Oil, Glyceryl Stearate Se, Cetearyl Alcohol, Niacinamide, Cetyl Alcohol, Ammonium Lactate, Triethanolamine, Salicylic Acid, Behentrimonium Methosulfate, Peg-100 Stearate, Phenoxyethanol, Dimethicone, Sodium Lauroyl Lactylate, Disodium Edta, Ceramide Np, Ceramide Ap, Phytosphingosine, Cholesterol, Xanthan Gum, Carbomer, Ethylhexylglycerin, Sodium Hyaluronate, Ceramide Eop.

Употреба: нанесете по потреба.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се