CRYSTAL Хипоалерген травел стик дезодоранс, 40 г

CRYSTAL Хипоалерген травел стик дезодоранс, 40 г
288,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
028381C
favorite_border

Опис на производот

  • Кристален стик совршен за жени и тинејџери, кристал со природна минерална сол

Телесните миризби се создаваат од бактерија која се развива на влажните места на телото.

Природните минерали и соли формираат бариера на кожата создавајќи непријателска средина за бактериите. Кристал дава здрава, природна алтернатива на популарен дезодоранс.

Разликата помеѓу дезодоранс и антиперспирант:

Најупотребуваните продукти за контрола на телесните миризби се дезодоранси и антиперспиранти. Дезодорансите ги потиснуваат или спречуваат миризбите. Антиперспирантите, од друга страна, користат разни хемикалии кои вештачки ги затнуваат порите.

Пакување: 40 г

Содржина

Состав: природна минерална сол (Амониум Алум).

Употреба: навлажнете го горниот дел од каменот и убаво нанесето го на чиста кожа. За најдобри резултати користете го секојдневно по туширање.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се