DIETPHARM Хемеро протект, 30 мл

DIETPHARM Hemero Protect Cream 30 ml hemero protekt krema
DIETPHARM Хемеро протект, 30 мл
346,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Категорија
Бренд
Шифра
017676C
favorite_border

Опис на производот

Кремата „Хемеро Протект®" е медицинско средство, а се користи за олеснување на тегобите кај хемороиди, анални фисури и проктитис (печење, чешање, крвавење и болка).

Кремата Хемеро Протект®, благодарение на лубрикантните својства и својствата за навлажнување, го намалува триењето при празнење и го поттикнува празнењето на цревата и ја штити воспалената и иритирана аноректална слузница. Спречува иритација и
конгестија во перианалниот дел и ги ублажува болката, печењето и чешањето.

Се препорачува кај проктолошки заболувања:
- за намалување на триењето во текот на празнењето на цревата;
- за ублажување на пецкањето, чешањето и крвавењето;
- за спречување на воспалението и конгестијата;
- за намалување на болките и
- за поттикнување на заздравувањето на оштетената слузница на ректумот.

Пакување: 30 мл туба и апликатор за ректална примена

Содржина

Состав: вазелин, прочистена вода, парафин, цетеарил алкохол, цетет-20, стеарил алкохол, глицерин, екстракт од камилица, феноксиетанол, бета-глукан (полисахариди на квасец), алантоин, етилпарабен, метилпарабен, млечна киселина, натриум хидроксид.

Упатство: Нанесете од кремата на чист анален отвор 2 до 4 пати дневно, најдобро пред и по секое празнење на цревата.
Измијте ги рацете пред и по нанесување на кремата. Измијте го болното место пред нанесувањето.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се